Feather е новата платка за разработване от Адафрут и както другите подобни продукти тя е тънка, лека и това позволява интеграцията й в летящи обекти. Feather е проектирана така, че да бъде съвместима с преносимите микроконтролери. Adafruit Feather M0 WiFi w/ATWINC1500 е all-in-one Arduino-съвместима платка, осигуряваща високо-скоростен надежден Wi-Fi с вграден USB порт и зареждане на батерията. Това е Adafruit Feather M0 с WiFi модул, готова за ползване.
Свържете вашата Feather платка към интернет посредством новият FCC-сертифициран Wi-Fi модул от Атмел. Това е 802.11bgn-съвместим WiFi модул , които е най-добрият нов продукт за реализиране на мрежа между различни устройства. Модулът има вградени възможности за управление Soft-AP, SSL TLS 1.2-поддръжка. Модулът е надежден. Също така е много бърз и лесен за употреба сравнен с други WiFi модули, които сме използвали преди.
Модулът работи с th 802.11b, g или n мрежи и също така поддържа WEP, WPA and WPA2 криптиране. Можете да се свържете с вашите WiFi мрежи или да създадете собствени в "Soft AP" моде, тогава модулът играе роята на точка за свързване(има примерна програма какда си създадете уеб сървър и чрез него можете да контролирате пиновете на Ардуиното). Можете да промените тактовата честота до 12MHz за по-голяма скорости надежден пакет стриим. Сканирането и свързването към мрежи е много бързо – секунда или две.
Може би се питате защо да ползвате платката. Вие получавате:
В сърцето на Feather M0 е ATSAMD21G18 ARM Cortex M0 процесорът, които работи на тактова честота от 48MHz и 3.3V-тови сигнали, същият процесор използван в Arduino Zero. Чипа разполага с огромната памет от 256K флаш (8 пъти повече от Atmega328 или 32u4 ) и 32K RAM памет/(16 пъти повече!) . Чипът идва с вградено USB, тоест разполага и с USB-to-Serial възможности за програмиране и дебъгване, без да е необходима употребата на FTDI чип. За напреднали потребители, които се чувстват комфортно с ASF, SWDIO/SWCLK пиновете са достъпни от дъното и когато са свързани с CMSIS-DAP дебъгера, може да използвате Atmel Studio за дебъгване.
За да Ви бъде по-лесно да ползвате платката за преносими проекти е добавен конектор за 3.7V Lithium polymer батерия и вграден чип за зареждане на батерията. Не е необходимо да използвате батерията, платката може да се захранва от USB-то. Но ако имате батерия, можете да захранвате с нея платката, след това, когато се изтощи, да я зареждате чрез USB-то. Платката Feather автоматично ще превключи към USB източникът на енергия, когато той е наличен. Също така батерията е свързана, през делител на напрежение, към аналогов пин, за да можете да измервате и следите напрежението на батерията и да откриете кога има нужда от зареждане.
Някои от опциите на Feather M0 платката са:
Платката идва напълно сглобена и тествана с USB бутлоудър, които Ви позволява лесно и бъзо интегриране и програмиране със средата Arduino IDE. We also toss in some header so you can solder it in and plug into a solderless breadboard. Lipoly батерията и MicroUSB кабелът не са включени към платката.
Забележка: Тази версия на платката не идва с вградена антена и ще ви е необходима uFL connector антена като 2.4GHz Mini Flexible WiFi Antenna- също не е включена.